O przedszkolu

 

Projekty Badawcze

Naszym głównym celem jest stworzenie placówki, w której rozwój dzieci będzie procesem naturalnym, opartym na wrodzonej, dziecięcej potrzebie poznawania, badania, odkrywania i eksperymentowania. Wspieramy rozwój osobistej odpowiedzialności i samodzielności. Wzmacniamy motywację wewnętrzną, podążamy za głosem jednego z największych myślicieli Alberta Einsteina, który mówił o dziecku: „Ta delikatna roślina poza stymulacją potrzebuje głównie wolności, bez niej niechybnie marnieje”. To właśnie te dziecięce cechy stały się inspiracją do stworzenia cyklu projektów badawczych „Mały Einstein”, w których wspierając ducha współpracy rozwijamy krytyczne myślenie, samodzielne działanie, poszukiwanie własnych, różnorodnych rozwiązań. W naszej pracy korzystamy z narzędzi TOC, które pomagają nam osiągnąć zamierzone cele.

 

 

Prawidłowe Relacje

W naszym przedszkolu bardzo ważną rolę odgrywa prawidłowa relacja nauczyciel- dziecko. Tylko w środowisku pełnym akceptacji, wyrozumiałości i bezpieczeństwa możliwa jest prawdziwa edukacja. Dziecko zaangażowane emocjonalnie uczy się chętnie. Dziecko nie oceniane i nie krytykowane bez obaw i lęku rozwiązywać będzie samodzielnie najtrudniejsze zagadki. W naszym przedszkolu nauczyciele nie mają biurek, zawsze są blisko dzieci, są towarzyszami dziecięcej drogi przez edukację. Kochane ciocie, którym powierzyć można największy sekret to najwspanialsza relacja, do której wytrwale dążymy.

 

 

Język i Muzyka

Muzyka towarzyszy wszystkim naszym działaniom, stanowi idealne środowisko do ćwiczenia pamięci oraz słuchu. Odpowiednia muzyka rozwija słuch melodyczny, co w znakomity sposób przygotowuje umysł dziecka do nauki języków obcych. Stawiamy na angielski! Dlatego w naszych przedszkolach przez cały tydzień obecni są lektorzy rozmawiający z dziećmi, rodzicami oraz pozostałymi członkami kadry wyłącznie w tym języku. Naturalny rytm! Wierzymy w to, że obcego języka najlepiej uczyć się tak, jak ojczystego - poprzez immersję, czyli zanurzenie w języku. Nauka poprzez zabawę! - brain friendly learning. Komunikacja na pierwszym miejscu. Najważniejszym elementem nauki języka jest w naszych przedszkolach nauka swobodnego porozumiewania się. Po angielsku z dziećmi z innych krajów. Chcemy pokazać naszym podopiecznym, że angielski służy do komunikacji z ludźmi mieszkającymi za granicą i mówiącymi w swoim ojczystym języku. CEE – Creative Early English! Jest to innowacyjna, polisensoryczna, kreatywna, wzbudzająca motywację wewnętrzną, fascynująca i ekscytująca metoda, która daje radość dzieciom jak i naszym nauczycielom.

 

 

Rola Rodzica

W naszym przedszkolu współtwórcami sukcesów dzieci są ich rodzice. Nasz rodzic aktywnie uczestniczy w życiu przedszkola, bierze udział w warsztatach, imprezach, spotkaniach. Bardzo ważne dla nas jest pierwsze spotkanie w przedszkolu i rozmowa z rodzicem, gdyż pozwala ocenić, czy mamy spójny pogląd na edukację i wychowanie oraz pozwala stworzyć relację opartą przede wszystkim na wzajemnym zaufaniu. Dla rodzica jesteśmy merytorycznym wsparciem, zawsze służymy pomocą i dobrą radą.

 

Galeria

Z życia przedszkola

Kontakt z nami

Zapraszamy do kontaktu z naszym przedszkolem. Jesteśmy do dyspozycji codziennie w godzinach pracy przedszkola.

Adres przedszkola

Aleja Zwycięstwa 96/98, Gdynia

Numer telefonu

Magdalena Rutkowska-Dolna

535 555 080  

Magdalena Stępniewska

535 555 090

Adres e-mail

calineczka@jezykowo-muzyczne.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek, od 7:00 do 17:00